„Czytanie na polanie” w Czaplinku

W środę 5 czerwca 2024 r. uczniowie klas 4 ALC, 5 LC i 6 LC z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie filia w Czaplinku uczestniczyli w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na polanie”. Organizatorem akcji była Gminna Biblioteka Publiczna w Czaplinku pod kierownictwem pani dyrektor Eugenii Szastko i przy współudziale pani Katarzyny Jesionek.

Celem spotkania było promowanie czytelnictwa i wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży oraz pokazanie uczniom jak wielką mądrość można odnaleźć w książkach.

Spotkanie odbyło się w plenerze. Fragmenty książek: „Przygody Fenka. Nowy kolega. Relacje” oraz bajki terapeutycznej Hanny Szagi – „Strach nie ma wcale wielkich oczu” czytane były przez panie bibliotekarki, a następnie przez uczniów.

Książki w przystępny i pełen humoru sposób uczą prawidłowych relacji oraz przedstawiają typowe sytuacje z życia dzieci, w których odczuwają one lęk, proponują mnóstwo praktycznych porad. Wszystko po to, aby rozbroić strach i sprawić by już dłużej nie miał nad młodym człowiekiem władzy.

Podopieczni uczestniczyli również w dyskusji odpowiadając na szereg pytań do przeczytanego opowiadania. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną nie skończy się na tym spotkaniu i będziemy regularnie uczestniczyć w podobnych akcjach.

Tekst: Katarzyna Jarczyńska-Badek

Zdjęcia: Katarzyna Jesionek

Scroll to Top
Skip to content