Dzień Dziecka w ZPE-T


„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (Janusz Korczak). Podczas obchodów Dnia Dziecka w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uśmiechu nie brakowało. 

Najmłodsi podopieczni Placówki, przedszkolaki z DrawskaPomorskiego i Czaplinka, świętowali swój dzień, który połączony był z Olimpiadą Letnią Przedszkolaka. Oprócz konkurencji sportowych, na dzieci czekały stacje pełne atrakcji – była strefa artystyczna, strefa z watą cukrową oraz popcornem, strefa relaksu. Dodatkową atrakcją był zamek dmuchany. 

W szkołach w Bobrowie, Czaplinku i Drawsku Pomorskim, również nie zabrakło wrażeń. W sercu ZPE-T – Bobrowie – oprócz licznych atrakcji, jak loteria fantowa, malowanie twarzy, tworzenie bransoletek, czy zabaw z animatorami, odbyły się również zajęcia prowadzone przez panie z Nadleśnictwa Złocieniec. Tradycyjnie wiele emocji wzbudził mecz piłki nożnej nauczyciele vs uczniowie. W tym roku puchar trafił do drużyny „Belfrów”. Fani służb mundurowych i militariów mieli okazję spotkać się z żołnierzami 2 Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca, policjantami ze Złocieńca, a także wziąć udział w zawodach strzeleckich organizowanych przez Koło Łowieckie Żbik. Niezwykłą niespodziankę przygotowali dla uczniów strażacy z Drawska Pomorskiego – minirejsy specjalistycznym pojazdem terenowym SHERP. 

W Drawsku Pomorskim przy ul. Seminaryjnej uczniowie szkoły podstawowej, szkoły branżowej I stopnia, PDP i uczestnicy warsztatów 25+ mogli sprawdzić się na sportowym torze Ninja Warrior, wspólnie zatańczyć zumbę, a także rozwijać swoje talenty artystyczne – tworząc biżuterię, malując na folii, czy wykonując piękne kompozycje w kąciku kreatywnym. W tym samym czasie na uczniów z ulicy Złocienieckiej czekały rozgrywki sportowe, „zdrowe zabawy” oraz zabawa taneczna. 

W Czaplinku uczniowie tworzyli m.in. owocowe szaszłyki, powstało również stanowisko fryzjerskie, salon piękności, fotobudka i loteria fantowa. 

W żadnej placówce nie zabrakło słodkich przekąsek, a zakończeniem tego pięknego dnia było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. 

Miłą niespodzianką był prezent od Rady Rodziców – dzieci odwiedził lodowóz „Krówka”, w którym czekały na nich darmowe lody. Dzięki temu ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy. 

Oprac. M. Owczarek

Foto: ZPE-T 

Scroll to Top
Skip to content