17.10.2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie działań ekologicznych w ramach Projektu Ekopracownia 2023. Prowadząca – pani Anna Popielarczyk wprowadziła zebranych w temat spotkania; pani dyrektor Joanna Springer powitała zaproszonych gości – Przewodniczącą Rady Powiatu panią Violettę Zbytek, Starszą Inspektor Wydziału Edukacji panią Anetę Kuszmar oraz przedstawicielkę Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim – panią Katarzynę Knyszewską. Pani Kamila Rickus – inicjatorka pomysłu Ekopracowni opowiedziała o idei, jaka przyświecała powstaniu nowoczesnego miejsca, w którym młodzież wraz z opiekunami mogła podejmować szereg działań proekologicznych. Po części oficjalnej zgromadzeni mogli obejrzeć podsumowującą prezentację, natomiast młode artystki uświetniły spotkanie występem artystycznym. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowali się w eko pokazie mody. Projekt „Jestem EKO z Natury” działał w myśl przesłania: „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Ponad 40 aktywności Ekopracowni odbyło się dzięki dofinansowaniu w kwocie 49.985,75 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy współpracy z Ministerstwem Klimatu.








