Turniej Piłki Nożnej w Złocieńcu

W czwartek 23 maja 2024 r. na złocienieckim euroboiskuemocje sportowe porównywalne były do tych ze Stadionu Narodowego. Wszystko za sprawą dwóch Turniejów Piłkarskich – . Regionalnego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Oddział Zachodniopomorskie oraz Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Drawskiego. W obu z nich mogliśmy zobaczyć zawodników z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. 

W Turnieju Olimpiad Specjalnych wzięły udział cztery drużyny: Klub Sokół Bobrowo – I miejsce, Gryf Szczecinek -II miejsce, Marzenie Szczecin – III miejsce oraz SOSW Okruszek Kołobrzeg – IV miejsce. 

Turniej rozegrany został w jednej grupie systemem każdy z każdym po 12 minut gry. Mimo deszczowej pogody wszyscy cali i zdrowi zakończyli sportową rywalizację. Zostały również rozdane nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza, zawodnika, strzelca oraz zawodnika fair play. Każdy z drużyny wrócił z indywidualnym wyróżnieniem. Trenerem klubu Sokół Bobrowo jest Dorota Szatrowska.

W Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Drawskiego do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn. Zawodnicy z ZPE-T stoczyli bardzo zacięte mecze i ostatecznie zajęli 4 miejsce. Zwyciężyła drużyna SP 1 Drawsko Pom. 

W przerwach między meczami zawodnicy integrowali się i regenerowali siły kiełbaskami z grilla i ciepłą zupą. Fantastycznej atmosfery nie była w stanie popsuć nawet deszczowa pogoda, która utrudniała grę. 

Zawodnicy ZPE-T już trenują na przyszłoroczną edycję! 

Oprac. M. Owczarek

Foto: A. Chylińska-Jakubowicz, D. Szatrowska

Scroll to Top
Skip to content