Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

W piątek 23 czerwca w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie oraz w filiach w Drawsku Pomorskim i Czaplinku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Dyrektor ZPE-T Krystian Ignacak w krótkim przemówieniu podsumował bieżący rok szkolny, a następnie uroczyście pożegnaliśmy absolwentów ZPE-T – ósmoklasistów, uczniów III klasy szkoły branżowej oraz PDP. W Bobrowie uczniowie pożegnali również panią Jadwigę Grugel, która po wielu latach nauczania przeszła na zasłużoną emeryturę. Jak co roku, absolwenci na ręce pana dyrektora przekazali tablo, które wisząc w szkolnym korytarzu będzie przypominało o uczniach, którzy zakończyli jeden i rozpoczynają kolejny etap w ich życiu. Absolwentów pożegnali również uczniowie klas młodszych, życząc im samych sukcesów i gratulując ukończenia szkoły.

Po tym wzruszającym momencie, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów z najwyższą średnią (świadectwa z biało-czerwonym paskiem) oraz frekwencją i osiągnięciami sportowymi.

Zakończeniem części oficjalnej były występy artystyczne uczniów. Po nich uczniowie wraz z wychowawcami przenieśli się do swoich klas, gdzie mogli w kameralnym gronie podsumować ten rok szkolny i ostatni raz przed wakacjami spotkać się ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy.

W uroczystym zakończeniu roku szkolnego wzięło udział wielu wyjątkowych gości, w tym Wicestarosta Drawski Waldemar Włodarczyk oraz Przyjaciele ZPE-T, którzy wspierają działania naszej Placówki i razem z nami uczestniczą w ważnych wydarzeniach.

Wszystkim życzymy bezpiecznych i beztroskich wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Scroll to Top
Skip to content