Zakończenie roku szkolnego w ZPE-T

W piątek 21 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2023/2024. Uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, Czaplinku i Drawsku Pomorskim również doczekali się upragnionych wakacji. 

Po krótkim podsumowaniu roku szkolnego 2023/2024 przez Dyrekcję ZPE-T, w Bobrowie i Drawsku Pomorskim nastąpiło pożegnanie absolwentów: w Drawsku uczniów klas ósmych, klasy trzeciej szkoły branżowej I stopnia oraz PDP, a w Bobrowie PDP. 

Absolwenci przekazali na ręce Dyrekcji tablo, które zawiśnie na szkolnym korytarzu i będzie przypominało o tych, którzy zakończyli już pewien etap w swojej edukacji. W Drawsku Pomorskim absolwenci podziękowali Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za lata wspólnej nauki wręczając symboliczne kwiatki. Głos zabrali również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Dominik Leszczyński i Wiktor Szoplik, którzy pożegnali absolwentów zabawnym plebiscytem. 

W każdej placówce Dyrektor ZPE-T Krystian Ignacak wręczył nagrody uczniom z najlepszymi wynikami w nauce i najwyższą frekwencją, a rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Uroczystość uświetniły występy artystyczne przygotowaneprzez uczniów pod nadzorem nauczycieli.

W zakończeniu roku szkolnego 2023/2024 udział wzięli m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim i Rady Rodziców. 

Dzień wcześniej w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odbyło się symboliczne zakończenie roku w przedszkolach w Drawsku Pomorskim i Czaplinku. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, w tym Wicestarosta Powiatu Drawskiego Tomasz Budzyński, Przewodnicząca Rady Powiatu Violetta Zbytek, Członek Rady Powiatu Piotr Płażalski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Ewelina Kotłowska. 

Po krótkim przemówieniu dyrektora ZPE-T Krystiana Ignacaka, przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i recytatorskie w krótkim występie artystycznym. Następnie odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów przedszkola, którzy od września rozpoczną naukę w szkole podstawowej. 

Wszystkim przedszkolakom i uczniom życzymy bezpiecznych wakacji! 

Tekst: Magdalena Owczarek

Foto: ZPE-T

Scroll to Top
Skip to content